DEPREMDE BİNA ÇÖKMESİNİ ENGELLEYEN SİSTEM #225

Yaşadığımız ve deprem ülkesi olduğumuz için ileride defalarca yaşadığımız bu büyük yıkımlarda var olan veya yapılacak binalara montaj edilecek bir sistemle çökmeyi önlemek mümkün.

Çatıya ve binanın çeşitli noktalarına monte edilen bu sistem binanın ivme ölçer ile hareketlerini kaydediyor ve sismik direncini artırıyor. Aktif kütlenin kontrollü salınımı ile depremin neden olduğu hasarları ve çöküşü önlüyor. Bu sistem ile siz ve depremden canlarını kurtaranlar kazanacak.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: