MOBİL TAVUK ÇİFTLİĞİ #212

Organik tavuk fiyatları bu sektörü çok karlı hale getirdi. Organik tavuk yetiştirirken yaşanan sorun ise serbest dolaşan tavukların taze otları hemen bitirmesi ve yeni otların yetişmesine zaman bırakmamaları. Motorlu, tekerlekler üzerine inşa edilmiş, güneş enerjisiyle çalışan bir tavuk kümesi iyi iş görür. 6.000 tavuk kapasitesine ve bir tarlada hareket ederken gücünü korumasını sağlayan yerleşik güneş panellerine sahip. 32 tekerleği, içindeki tavuklara zarar vermeyen bir hızla sadece yedi dakikada 50 metreye kadar hareket etmesini sağlıyor.

Tavuk yetiştirmenin kalitesine ve güvenilirliğine açık bir dizi fayda sağlar. Tavuk yetiştirmenin zorluklarından biri, otlanacak taze tarlalara olan taleptir. Birçok çiftçi tavuklar için önceden kesilmiş yem içeren oluklar kullanırken, bu sistem bir çiftçinin kümesini periyodik olarak taze çimlere taşımasına izin verir. Bu, çiftçinin kullanımda olmadığı için tarlanın her bölümünü büyütüp eski haline getirebileceği anlamına gelir ve 6.000 tavuğun her zaman taze bir tarlaya sahip olmasını sağlar. Bu kümesin, enerji verimliliği ve tavukların iyileştirilmiş koşulları nedeniyle ürünlerine yönelik sürekli artan talebi karşılamaya yardımcı olacağı kesin ve size çok para kazandırabilir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: