OTOMATİK KASA SİSTEMİ #211

Migros alışverişinizde kasiyeri olmayan self servis kasaların nasıl kalabalık olduğunu görmüşsünüzdür. Zayıf noktaları olmasına rağmen bu sistem tuttu. Bazı sorunlar ise müşterilerin yakınlarında mağaza elemanları bulunma zorunluluğu, okunmayan barkodlar, kitlenen sistem ve tabi okutuyor gibi yapıp okutmayan kötü niyetli müşteriler. Sadece kamera ile masa başı tek çalışan ile mükemmel bir sistemi ABD’de bir firma kurmuş ve işliyor.

Sistem tepsisine konan ürünler %99.99 doğru olarak ekrana düşüyor, müşteri kontrolü sonrası kredi kartı ile ödeyip alışverişini bitiriyor. Müşteriyi bekletmeyen her şey iş yapar. Bu sistemi ülkemize getiren firma bakım ücretlerinişde ekleyince çok kazanacaktır.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: