TATLI ATIŞTIRMALIK POPCORN #177

Pandemi öncesi tatlı atıştırmalık popcorn iş fikrinin zincirini kurma fikrim vardı. Ben bu tadın tutacağına emindim. Araya salgın girince cironun büyük kısmının online satış üzerinden olacağı başka fikirler araya girdi. Geçen gün raflarda bu ürünü görünce sizlerle paylaşmamın bir sakıncası kalmadı.

Benim iş modelim dükkancıklar diye tabir ettiğim perakende satış ağırlıklı olacaktı. Bilinmeyen bir ürün olduğu için tüketici ile yüz yüze tanıtıma önem verecektim. Çeşitleri aklınıza gelen tüm lezzetler olabilir. Özellikle karamel, çikolata soslu, meyve soslu çok popüler olur. Fındık, fıstık parçacıklarına bulayabilirsiniz. İyi bir iş modeli ile çok başarılı olacağına inanıyorum. Starbucks yurt dışında satıyor bu arada.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: