HURDA EPS’DEN MOBİLYA #174

EPS ambalaj, balık kutu ve kolileri belli zaman sonra çöpe atılmaktadır. Bu kutulardan altı tanesi ile ekteki fotoğraftaki iç ve dış mekan mobilyalarından bir tane yapılabilir. Evlerin balkonları, bahçeleri, çay bahçeleri, dürümcü gibi yerler, seyyar yemek yerleri, parklar gibi sınırsız bir pazarı var. Ayrıca kalıp seçeneğini artırarak daha büyük mobilya yapabilirsin.

İş modeli basit, hurda topla, kıy, kalıplarda sıkıştır, boya ve sat. Başta pahalı kalıp yerine ahşaptan kalıp kullan, pazarda test et, sonra işi büyüt. İyi bir iş modeli ile çöpten bile para kazanılacak işler kurmak mümkün.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: