SIVI TATLI #173

Bu salgın günlerinde insanlar mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmak istemiyorlar, kalabalığa çıkmak istemiyorlar. Bu bir pazarın güçlenmesinin kapısını açtı: Sıvı tatlı. İkinci gelişme ise toplu taşımaya binmek istemeyen kişiler yüzünden zaten hızla artan araç sayısı daha da arttı ve trafikte geçen zaman inanılmaz boyutlara çıktı. İnsanlar ve özellikle sürücüler artık arabalarında ev konforu istiyorlar, buzdolaplarından buz gibi içeceklerini alıp, yolda güzel anlar yaşamak istiyorlar. Starbucks gibi firmalarda onların ihtiyaçlarını inanılmaz lezzetli ürünler ile karşılıyorlar. Sizin ne eksiğiniz var? Alın size sıvı tatlı pazarı.

Bu bir bira firması. Siz isterseniz kahve, çay, süt, limonata veya yoğurt bazlı içecekleri düşünün. Tatlı, kek, kurabiye, bisküvi, şeker, çikolata, marşmelov başta Türk tatlılarının leziz tatlarını barındıran içecekler ile markanızı yaratın, sürdürülebilir yani sizin için çalışan bir işletme kurun. Öncü olun, pazarda ilk akla gelen marka olun.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: