AMBALAJLI TEK PORSİYON BOŞNAK BÖREĞİ #169

Ben Boşnak kökenli olan veya olmayan her Türk gibi böreğe bayılırım. Kim sevmez ki? Nerede ise her köşe başında börekçi var fakat kaliteleri ve hijyenleri tartışılır. Marketlerde ise dondurulmuş böreklerin porsiyonları çok büyük, pişmiş satan marketlerde de yeteri kadar sıcak değil. Börek işi farklı bir iş modeli ile hala para kazandırır.

Farklı dolgulu börekler düşünün: Bal kabaklı, patlıcan-kıymalı, kaliteli mesela otlu peynirli, fındıklı-çikolatalı, pırasalı, mantarlı-hellim peynirli, parça etli, ciğerli-soğanlı, süzme peynir-tarçınlı-elmalı gibi. Şık tek porsiyonlu ambalajda bir marka yaratacağız. İş modelimizi ise farklı inşa edeceğiz. Özellikle okulların karşısındaki bakkallara, ikna edeceğimiz okul kantinlerine, işlek benzincilere bedava mikrodalga fırın vereceğiz ve böreğimizi alan müşteri parasını ödedikten sonra ısıtıp olması gerektiği gibi sıcacık yiyecek.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: