KOKU İLE SATIŞLARI ARTIRMAK #158

Özellikle gıda perakendecileri için koku ile satış artırmak inanılmaz büyük bir pazar. Bu pazara erken girerek öncü olabilir ve büyük bir iş kurabilirsiniz. Dükkanlarında gıda ürünleri pişiren veya pişmiş ürün satan dükkan sahibi, zincir sahibi şirketler satışlarını artıracak önerilere her zaman açıktır. Yeter ki siz yenilikçi iş kurmaya açık olun.

İş modeliniz son derece sade: Farklı ürünlerin kokularını yurt içi ve dışında ürettirin. Hedef pazarınızı belirleyin ve müşterilerinizi ziyaret edin, onlara önce ürününüzü koklatın, satın almaları için bir neden sunun. Bu neden dükkanlarının önünden geçen müşterileri taze pişmiş ürünlerinin kokuları ile içeriye çekmek. İki çeşit ürün satacaksınız. 1- Oda kokusu formunda. 2- Dükkanın ön cephesine belli aralıklarla koku sıkacak bir sistem. Pazar inanılmaz büyük ve çeşitlilik sunuyor. Üretim yok ve ilk adımda satıcı bile yok, siz tanıtacaksınız. İşler ilerledikçe şirketinizi ve kadronuzu büyütün. İyi bir web sitesi ile yurt dışına da satış yapabilirsiniz.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: