PREMİUM BARDAK BOZA#155

Boza, Şıra, Turşu Suyu, Kara Üzüm Suyu, Limonata gibi ürünlerimizin Dünya çapında bir markamız yok. Olan ürünler bardak ayran ambalajında ve gerçekten albenileri yok.

Eğer Dünya çapında bir marka yaratmak istiyorsak mükemmel bir ürün kadar gerekli olan başka unsurlarda var. Bunlar: Logo, Ambalaj, Kurumsal kimlik, İş modeli, İş planı… En çok kazandıran yatırım bir marka yaratmaktır. O kadar kendimize özgü harika meyve, kuruyemiş ve sebzelerimiz var ki, neden onların sularını mükemmel ambalajlarda ve kurumsal şekilde yurt dışına ihraç etmiyoruz.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: