MARKALARIN BULUŞMA NOKTASI #147

Yiyecek-içecek firmaları sandwich, dondurma, tatlı, kahve, soğuk içecek gibi pişirmeye veya hazırlığa ihtiyaç duymayan ürünleri kendi satış noktalarında satışını yapıyorlar. İşlek yerlerdeki kiralar, eleman maaşları, eve servis, sabit giderler dikkate alınınca bu inanılmaz masraflı bir iş modeli. Peki bu masrafları düşürecek bir iş modelini onlara sunsanız işlerine gelmez mi?

İş modelimiz Türkiye’de Boyner’in yıllardır yaptığını gıda satış yerlerine uygulamak. Türkiye’de faaliyet gösteren Sandwich, dondurma, tatlı, kahve, soğuk içecek firmalarına önerinizi götürmek. Çok işlek yerde satış mağazası kiralayıp komisyon karşılığı kendi eğittiğiniz elemanlarınız eve eve servis ile onların ürünlerinin satışını yapmak. Haftanın belli günleri size sattırmak isteyecekleri ürünleri sevk edecekler, fatura kesecekler. Bir dahaki sefere sevkiyat yaptıklarında tarihi geçen ürünlerini alıp, yeni ürünlerini bırakacaklar. Siz kazandığınız komisyon kadar kazanacaksınız. Her ürün kategorisinde tek firma olacağı için rekabet değil birbirini tamamlayan ürünler ile satışları artacak.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: