BİR ÖĞRENCİNİN BİLE KURABİLECEĞİ İŞ #144

Çok az sermayesi olanlar için bir iş öneriyorum. Tek gerekli olan az bir para ve el işçiliği. El işçiliğiniz az ise öğrencilerden iş başı ücret ile çalışacak yetenekleri bulun.

Beyaz kanvas ayakkabı ve kumaş boyası alacak paranız var ise bu işe girebilirsiniz. Müşterileriniz beyaz ayakkabılar için hangi renkleri istiyorsa ona özel boyama yapın. Satış pazarınız sosyal medya platformları olur işin başında.

Trendyol gibi platformlara baktım, bu işi yapan kişilerin ürünleri 500 TL civarı. Siz mantıklı fiyat koyun 200 TL gibi ve giderlerinizi bu satış fiyatına göre ayarlayın. Sonra internet sitesi ve yurt dışı satış gelsin. Türk motifleri ile ürününüzü size özel yapın. Yurt dışında bir lise öğrencisi bile 700 çift satmış ise sizin neyiniz eksik.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: