ÇOCUK VE GENÇLERE YÖNELİK GİRİŞİMCİLİK KURSU #139

Bu kurs iş fikri, bayileşmeye açık mükemmel bir iş modeli ile hayatınızın işi olabilir. Bu oluşuma danışmanlık vermekte bana inanılmaz zevk verir.  

Günümüzde girişimcilik hayati bir beceri haline geldi. Maalesef okul çağındaki öğrenciler genç yaşlarından itibaren girişimcilik konusunda eğitilmiyor. Çocuklara yönelik kurulacak bir eğitim firmasının önü çok açık olacaktır.  

Çocuklara büyüdüklerinde ne olmak istedikleri sık sık sorulur? Cevaplar mühendis, öğretmen, doktor, sporcu olur. Kimse onlara ne icat etmek, ne inşa etmek, hangi girişimi yapmak veya ne satmak istediklerini sormaz. Diğer kazançlı mesleklerde olduğu gibi, bir öğrenciye de girişimcilerin ekonomide nasıl kilit bir rol oynadıklarını öğretmeliyiz. Bilgi, beceriler ve özlemler zamanla geliştikçe, bir öğrenciye topluma nasıl katkıda bulunmak istediğini ve diğer insanların hayatlarını nasıl etkilemek istediğini seçme fırsatı da verilmelidir.  

1- 6 yaşından küçük çocuklar için beceri geliştirme programları olur.  

2- Ortaokul ve lise öğrencilerine girişimcilik öğreten sanal veya fiziki bir kurs programı kurulur. Kurs programı Girişimcilik Okulu ve Genç Girişimci Sınıfı adları altında 2 temel çalışma modülü sunar.  

3- 13-16 yaş arası genç okul öğrencilerine yönelik okul ile gerçek dünya arasındaki boşluğu doldurmaları için rehberlik edilir. Bu sayede, öğrencinin eleştirel düşünme becerileri, ticari zeka konusunda uzmanlaşmasını ve gelecek için sonsuz kariyer olasılıklarını keşfetmesini sağlar.  

Programlar çocuk ve gençleri girişimci düşünceye dahil etmek ve onlara iş dünyasının gelecekteki liderlerini inşa etmek için tasarlanır. İki farklı aşamada, yani İş Becerisini Oluşturma ve ardından Uzmanlaşmada bir MBA Programı yürütür. Bu yol ile çocukta girişimci ruhu inşa etmeyi amaçlar, böylece mezuniyet öncesi eğitimlerini tamamladıklarında, onları çok yönlü hale getirebilecek ticari bilgiye sahip olacaklardır. Çocukları ve gençleri kendi işlerini kurmaya ve yürütmeye teşvik eden, vaka çalışmasına dayalı deneyimsel öğrenmeye daha fazla odaklar. Vaka çalışmasına dayalı programlar ile çocuklar iş stratejilerini ve girişimcilik becerilerini öğrenirler. Derslere öğretmenlerin yanı sıra ara ara girişimcilerde gelip konuşma yapar. 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: