50.000 TL’YE KURABİLECEĞİNİZ BİR İŞ #137

Bana en fazla sorulan soru: 50.000 TL sermayem var, ne iş kurabilirim? Daha önce paylaştığım fikirlerden bazıları bu sorunun yanıtı olmasına rağmen yeni bir iş fikri daha paylaşıyorum. Resimdeki eksersiz ve spor aletini bir marangoza giderek kolayca yaptırtabilirsiniz. Duvara monte etmek için vida yerleri var, sporcu alet üzerindeki deliklere iki adet silindir şeklindeki sopayı sokarak ilerliyor. Vücudu harika çalıştıracağı için insanlar severek kullanır. Daha sonra hedef kitlenizi en iyi yansıtacak üç dört kişiye kullandırtarak ürünü geliştirin.

Ürün az sermaye ile yapılacak bir iş için çok uygun. Sempatik bir ürün ismi bulun, basit ve sevimli bir internet sitesi kurun. Şirketinizi kurduktan sonra alışveriş sitelerinden ve sitenizden satışına başlayın.

Pazarı: Spor salonları, özel okullar, çocuk yuvaları, site içindeki parklar, konutlar, apartmanların bodrumları… Hedef kitleniz çok geniş. İyi bir marka oluşturduğunuzda ihracat iş planınızın önemli bir adımı olur.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: