KAPLAMA LASTİK SEKTÖRÜ MÜKEMMEL #135

Bu sefer elimde kendime sakladığım bir iş fikrini paylaşacağım. Bir arabada 4 lastik var, 50.000 km’de veya en fazla 5 yılda değişim yapılmalı. Lastik fiyatları inanılmaz pahalı. Ortalama 400 TL dersek, bir değişim 1600 TL maliyet yüklüyor. İnsanlar güvenli, garantili lastiği kaplamada olsa yarı fiyata alırlar. Ekonomik durum zorlaşırken insanlar tasarruf ettirecek çözümler peşindeler.

Bu iş fikrinin iş modeli oldukça işlevsel ve etkili. Önce araba kiralama, araç filo firmalarını, kendi araç filosu olan şirketleri, kargo firmalarını, eve servis, büyük zincir marketlerini, otobüs seyahat firmalarını, kamyon ve motosiklet filolarını, belediyeleri, bakanlıkları dolaşıp olurlarını alacaksınız.

Sonra Avrupa’nın en büyük lastik kaplama firmasına gidip üretimi göreceksiniz. onlardan know-how satın alacaksınız, kendi ustalarınıza eğitim aldıracaksınız. Ben firmayı buldum, sizde bulursunuz.

Pazarınız ağırlıklı kurumsal firmalar olacak. Unutmayın binek araç lastiğini bir kez, otobüs, kamyon lastiğini 4 kez, uçak lastiğini de 7 kez kaplayabiliyorsunuz. Kamyon ve tırlarda kaç lastik olduğunu düşünün. Ayrıca 2 sene garanti verip en pimpirikli kişileri bile müşteriniz yapacaksınız.

Ayrıca yurt dışı pazarı da inanılmaz büyük. Yurt içi ve dışı bayilikler oluşturmak kolay. Bayileriniz kaplama lastiklerin montajını yapacak ve yapacağınız kampanya dahilinde eski lastikler fabrikanıza gelecek. Ayrıca peşin para verince size eski lastik yağacak. Bu iş küçük iş değil, fakat geleceği olan bir iş.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: