EMEKLİLER APARTMANI #129

Emekli olunca veya yaşlanınca insanlar ya çocuklarının yanında kalırlar, ya tek başlarına zorluklar içinde evlerinde kalırlar veya bakım evlerine taşınırlar. Peki ya evlerini satıp veya birikmiş paraları ile emekliler apartmanından ev alsalar nasıl olur?

Bu iş fikrimde bir apartman düşünün, özel dizayn edilmiş, tek oda, salonlu, ayrı tuvalet, banyosu, ufak bir mutfağı, balkonu var. Özellikle emekliler ve yaşlılar için inşa edilmiş.

Bu apartmanın ortak kullanım alanları var. Dinlenme salonu, yemek salonu gibi. İsteyen buralardan belli bir aidat ödeyerek yararlanabiliyor. Ayrıca oda temizliği, yemek, ütü gibi hizmetleri satın alabiliyor. Doktor haftanın belli günleri geliyor, hizmetliler, kapıcı, bahçıvan var, isteyen dışarıya istediği zaman çıkıp gelebiliyor. Ev ama otel standardında hizmet alabiliyorlar. Tamiratlar görevliler tarafından yapılıyor. Bu işi takip eden profesyonel site yönetimi var.

Evlerin tapusu var, alınıp satılabiliyor, miras kalabiliyor. Bu emlak piyasasında fark yaratabilir. Bu apartmanlardan her ilde açabilirsiniz. Emekliler ve yaşlılarında mutlu olmaları hakları.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: