SERT MADEN SUYU YENİ TREND OLUYOR #128

Trendlerin değiştiği alkollü içecek endüstrisinde, sert maden suyunda, özellikle Kuzey Amerika’da olmak üzere rekor büyüme çılgınlık yaşanıyor. Alkol oranı %3.5-%8.0 arası olan bu içecek az şekerli veya şekersiz oluyor.

Güzel ambalajı, akılda kalıcı markası ve canlandırıcı tadı ile bir cazibe yaratmış. Sert maden suyu üretiminde kullanılan bileşen listesi oldukça kısa: kabarcıklı gazlı su (soda) ve tipik olarak fermente şeker ve diğer karbonhidratlardan elde edilen alkol. Bu şekerin kaynağı, malt tahıllarından sıvı dekstroza ve hatta bunların karışımıyla elde edilen bir kombinasyona kadar değişken. Meyve aromasının eklenmesi ile bu liste tamamlanır.

Bira alternatifi olarak, sert maden suyu bir büyüme ve hayran kitlesini elde etme fırsatınız var. Damıtılmış alkol bazlı bir içecekten ziyade fermente edilmiş bir alkollü içecek olmasından ötürü bir fark yaratıyor.

Her başarılı ürün gibi tutulan maden suyu + Türkiye’ye özgü meyveler ile bu alkollü içecekle özellikle ihracatta çok başarılı olabilirsiniz. Üretim makinelerini alabileceğiniz çok iyi bir üreticiyi biliyorum. Sermayesi olanlar için yurt içi satışın yanında güzel bir ihracat ürünü olur.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: