STARTUP-BOOSTER-MAP iş kurma ve geliştirme haritam

Benim için tekrarlanabilir başarılar kimsenin aklına gelmeyen bir fikir bulmaya gerek olmadan, zaten yapılan bir işi farklı tarzda hayata geçirmek ile olur.

Fark nasıl yaratılır?
1- Bir konuda uzmanlaşın, konu ile ilişkili yan yollara sapın ve bir çıkmaz sokak bulup onu ele geçirin.
2- Bir konuda uzmanlaşın, konu ile ilişkili bir başka konu bulup onda da uzmanlaşın. Sonra bu iki konuyu birleştirip yeni bir konu yaratın.

STARTUP-BOOSTER-MAP iş kurma ve geliştirme haritam ile size böyle katkı sağlıyorum, sizin uzmanlığınız ile benimkini birleştiriyorum.

Düzinelerce maddeden oluşan ham haldeki STARTUP-BOOSTER-MAP iş kurma ve geliştirme haritam sektörlere, şirketlere, kişilere, sermaye miktarına göre farklılıklar gösteriyor.

İşin çapına göre netleşiyor, küçülüyor, sadeleşiyor.

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. Evliyim ve emekliyim. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.