GAYRİMENKUL PİYASASINDA PARA KAZANDIRACAK 4 FİKİR #91

Gayrimenkul piyasası para kazanmak için düşüşte olsa da yine de güzel bir sektör. Bu hafta sizler için 4 öneri paylaşacağım.

Büyük konut projeleri hızla yükseliyor ve proje sahipleri maliyetleri karşılamak için elinde nakit parası olanlara çok uygun fiyatlara emlak satabiliyorlar. Bu bilinen bir şey fakat az sermaye ile para kazanmak mümkün mü? Size 4 öneri veriyorum.

1- Markalı projeleri kovalayın ve proje aşamasında yani daha temel atılmamışken iki daireye girin. Taksitlerini öderken projeler temel aşamasını geçince değerleri artmaya başlayacaktır. İki dairenin taksitlerini ödemekte zorlandığınız yerde birini satın ve diğerine devam edin. Proje bitince iyi bir fiyata sattığınız zaman değişik projede iki daireye daha girin. Aynı şekilde devam edin, sermayeniz birikince iki daire yerine üçe sonra dörde girin.

2- Piyasada iş yapan, inşaat projelerine mal veren inşaat toptancıları zorunlu olarak alacaklarına karşı projeden daire veya daireler alırlar. Bu yüzden batan toptancı bile duydum. İnşaat toptancıları ellerinde istemeden biriken bu dairelerden kurtulmak ve sermayelerini artırmak isterler. Toptancıları dolaşın ve uygun fiyata ev almaya çalışın. Bu işi arkadaşlarınız ile de ortak yapabilirsiniz.

3- Yeni markalı bir projeye örneğin 4 arkadaş temelden girin. Birinci veya ikinci yılın sonunda satıp parayı paylaşacağınıza dair noterde anlaşma yapın. Süre sonunda satarken içinizden biri yabancı alıcının teklif ettiği en yüksek bedeli vererek daireyi satın alma hakkı olsun. Bu zevkli, heyecan verici ve kazançlı bir piyango çekilişine benzer.

4- Yeni markalı bir projeye de örneğin 4 arkadaş bir daire alın. Birinci veya ikinci yılın sonunda satıp parayı paylaşacağınıza dair noterde anlaşma yapın. Süre sonunda satarken içinizden biri yabancı alıcının teklif ettiği en yüksek bedeli vererek daireyi satın alma hakkı olsun.

Sıkıntılı sektörlerde böyle yaratıcı fikirlerle para kazanma şansınız olur. Biraz risk var tabi ama ne kadar zarar edebilirsiniz ki, eviniz duracak zaten.

tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

%d blogcu bunu beğendi: