YÖRESEL OT VE BİTKİLERDEN REÇELLER İLE YURTDIŞI PAZARLARA AÇILIN #83

Dövizde ki artışlar sonrasında ihracat yapan firmalar sıkıntıları daha çabuk atlatacak. Yeni bir iş kurulumu yaparken benim tavsiyem ihracat ağırlıklı olsun. İhracat tabi ki hiç kolay değil ve şansınızı arttıracak ürünler oralarda fazla bilinmeyen yöresel ürünlerdir.

 

Anadolu bu yöresel ürünleri kolayca bulacağınız bir cennettir. Örneğin reçel üzerinde ilerleyelim, reçel hep sevilir, iyi satar. Her tür reçel yapmanız yada bir üreticiye kendi isminizle yaptırmanız mümkün.

Anadolu bu yöresel ürünleri kolayca bulacağınız bir cennettir. Örneğin reçel üzerinde ilerleyelim, reçel hep sevilir, iyi satar. Her tür reçel yapmanız yada bir üreticiye kendi isminizle yaptırmanız mümkün.

Yabancı pazarlarda ki insanlarda bize benzer ve ümit satın almayı severler. Yöresel otlar ve bitkiler ile yapacağınız reçelleri sağlık sorunlarının çözümüne bağladığınızda elinizde harika ürünler olmuş olur. Anadolu’da IŞGIN ( Diğer adları Yayla muzu, Ravent, Uçkun ) Sivas, Erzurum, Malatya, Bingöl, Bitlis, Tunceli, Elazığ, Hakkari, Van ve Mardin civarında bol bol bulunur. Işgın ABD’de araştırmalara göre kanserin ileride ki ilaç hammaddesi olarak görülüyor. Mide hastalıklarına da iyi geldiği düşünüldüğünde iyi bir fikir olduğu görülüyor.

Bu tür otları ve bitkileri Anadolu’yu dolaşarak bulun, tarladan bağlantısını yapın. Bir firma kurun, iyi bir reklamcı ile marka yaratın, iyi bir ambalajcı ile çekici ambalajlar yaratın. Pazar hedefiniz olan ülkelerin sağlık ve tarım bakanlıklarından izinler için araştırma yapın ve izinler için şartlara uygun belgeleri alın. Harika bir internet sitesi ile yurtdışına açılın. İyi bir hikaye yazıp tüketicinin kalbini kazanın, onların kalplerine dokunun. İşiniz tabi ki kolay olmayacak fakat çaba harcayarak, benim şimdi duyduğum arzu ve isteği sizde duyuyorsanız 2-3 sene içinde size para kazandıracak bir markanız olacaktır.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: