YÖRESEL OT VE BİTKİLERDEN REÇELLER İLE YURTDIŞI PAZARLARA AÇILIN #83

Dövizde ki artışlar sonrasında ihracat yapan firmalar sıkıntıları daha çabuk atlatacak. Yeni bir iş kurulumu yaparken benim tavsiyem ihracat ağırlıklı olsun. İhracat tabi ki hiç kolay değil ve şansınızı arttıracak ürünler oralarda fazla bilinmeyen yöresel ürünlerdir.

 

Anadolu bu yöresel ürünleri kolayca bulacağınız bir cennettir. Örneğin reçel üzerinde ilerleyelim, reçel hep sevilir, iyi satar. Her tür reçel yapmanız yada bir üreticiye kendi isminizle yaptırmanız mümkün.

Anadolu bu yöresel ürünleri kolayca bulacağınız bir cennettir. Örneğin reçel üzerinde ilerleyelim, reçel hep sevilir, iyi satar. Her tür reçel yapmanız yada bir üreticiye kendi isminizle yaptırmanız mümkün.

Yabancı pazarlarda ki insanlarda bize benzer ve ümit satın almayı severler. Yöresel otlar ve bitkiler ile yapacağınız reçelleri sağlık sorunlarının çözümüne bağladığınızda elinizde harika ürünler olmuş olur. Anadolu’da IŞGIN ( Diğer adları Yayla muzu, Ravent, Uçkun ) Sivas, Erzurum, Malatya, Bingöl, Bitlis, Tunceli, Elazığ, Hakkari, Van ve Mardin civarında bol bol bulunur. Işgın ABD’de araştırmalara göre kanserin ileride ki ilaç hammaddesi olarak görülüyor. Mide hastalıklarına da iyi geldiği düşünüldüğünde iyi bir fikir olduğu görülüyor.

Bu tür otları ve bitkileri Anadolu’yu dolaşarak bulun, tarladan bağlantısını yapın. Bir firma kurun, iyi bir reklamcı ile marka yaratın, iyi bir ambalajcı ile çekici ambalajlar yaratın. Pazar hedefiniz olan ülkelerin sağlık ve tarım bakanlıklarından izinler için araştırma yapın ve izinler için şartlara uygun belgeleri alın. Harika bir internet sitesi ile yurtdışına açılın. İyi bir hikaye yazıp tüketicinin kalbini kazanın, onların kalplerine dokunun. İşiniz tabi ki kolay olmayacak fakat çaba harcayarak, benim şimdi duyduğum arzu ve isteği sizde duyuyorsanız 2-3 sene içinde size para kazandıracak bir markanız olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: