DENİZİN ÜZERİNE KURULACAK ÇİFTLİKLER SAYESİNDE ET VE SÜT ÜRÜNLERİ UCUZLAYACAK #81

Türkiye ve Dünya üzerinde yakın gelecekte en önemli iş kolları gıda ve enerji olacak. Bu iki alana yapılacak her yatırım iyi kazançlar getirecek. Et ve süt ürünleri her gün geçmişle kıyaslayınca hızla artıyor. Nüfus artıyor, hayvancılıkta verim artmıyor, ithalat artıyor. Hayvan çiftlikleri şehir içlerinde istenmiyor, nakliye masrafları artıyor. Hollanda topraklarının yetersizliği yüzünden denizin üzerinde hayvan çiftlikleri kurulmasını destekliyor. Kurulmakta olan ilk çiftlik 40 büyükbaş hayvan ile faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Şehirlere ve limanlara yakın yerlerde kurulacak bu çiftlikler et ve süt üretim tesisleri ile entegre olarak hayvansal ürünlerin maliyetini düşürebilir. Bu iş fikri daha çok yeni ve gelişmeye çok müsait. İyi iş fikirlerini siz bulamayabilirsiniz fakat hızlıca onlardan yararlanarak iyi iş modellerine dönüştürebilirsiniz. Şu anda pazar lideri bir çok ürünü ilk firmaları keşfetmedi, para kazanılan iş modelleri kurdular. Böyle iş fikirlerini dış medyadan takip ederseniz daha işin başında size esin kaynağı olur. Yada çok uzağa gitmeyin sitemi ve beni takip edin.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: