OYUNCAK KİRALAMA İŞİ SİZE BAŞARI GETİRİR #77

Eskiden ağaç dallarından sapan, kılıç yapar, kayık oyardık. Kızlarda bezden oyuncak yapardı. En fazla plastik araba alır üzerini süsler ve taktığımız tel ile arkadaşların ki ile yarış yapardık. Bazı arkadaşlarımızın gurbetçi akrabaları vardı ve onlara gelen oyuncakları şaşkınlık ve kıskançlıkla inceler, şanslı isek azıcık oynardık.

Günümüz çocukları bu bakımdan çok şanslı ve istedikleri oyuncağa sahip olabiliyorlar. Ebeveynler ise o kadar şanslı değil. Maddi durumu çok iyi olmayanlar hariç her oyuncağı alamıyorlar ve çocuklarının ısrarlı ağlamalarını dinlemek ve onları ikna etmek zorunda kalıyorlar.

Özellikle Lego, Hotwheels, Fisher-Price, Star Wars, Marvel, Transformers gibi markaların oyuncak setleri çok pahalı ve çocuklar hemen sıkıldıkları için 1 ay sonra çocukların dolaplarını, yataklarının altını boyluyor. Örneğin Lego’nun o kadar çok oyun seti var ki hangi birini alacaksınız.

Oyuncak kiralama işi yapılabilir ve oldukça karlı bir işe dönüştürülebilir. Yapacağınız harika bir web sitesi kurmanız, apartman katından bir ofis-depo, şirket, marka oluşturma, kargo şirketi ile anlaşma, oyuncak setleri almak ve başlamaya hazırsınız.

İş modeliniz sade ve basit olacak. İnternet üzerinden oyuncak setini aylık olarak kiralamak. Oyuncağı kiralayan müşterinize oyuncağı kargo ile göndereceksiniz. Oyuncağın üzerine karınızı koyup ödemesini alacaksınız. İstediği zaman size bedava kargo ile gönderecek, web sitenizden seçeceği oyuncağı bedava kargo ile ona 1 ay sonra göndereceksiniz. Yani bir yıllık aboneliği sonunda 6 oyuncak seti ile çocuğu oynayabilecek.

Oyuncak sektörü ve çocuklar özeldir. Aileler çocuklara hayır diyemezler. Çocuklara ulaşacağınız ve onlar arasında popüler olan böyle bir iş tutar ve size para kazandırır. Kulaktan kulağa yayıldığında müşteri sayınız her geçen gün artacak ve işiniz büyüyecektir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: