DONDURMALI İSPANYOL TULUMBASI ZİNCİRİ #76

Her zaman dediğim gibi başarı şansı en yüksek yeni girilecek işler iki başarılı ürünü birleştireceğimiz işlerdir. Balkan tulumbası ile dondurma tek başlarına bile çok başarılı tatlardır ve birleştirildiğinde iyi bir iş fikri haline gelebilir.

Related image

Related imageTürkiye’de de açıldığını duyduğum bir yer var. İspanyol tatlısı olan churros bizim tulumbamıza benziyor. Yabancı girişimler içinde http://theloopchurros.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Churros yapımı bizim balkan tulumbası ile çok benzer sadece şerbette bekletilmiyor, sade veya üzeri şeker ile kaplanılıp yeniyor. Bizimkinden daha az şekerli ve kuru. Özellikle dondurma ile iyi bir ikili oluyor.

Image result for loop churros

Şekilleri sizin zevkinize bağlı, ne ile kaplayacağınız müşterilerinizin zevkine göre değişir. Esnek bir iş olur ve tabi ki en önemli konu lokasyon. İyi bir yer yeni gireceğiniz işte ki başarınızı yakından ilgilendirir. Özellikle üniversite yakınları ilk yer için uygun olur.

Image result for churros ice cream

İyi bir iş modeli kuralları standart hale getirebileceğiniz, yazıya dökebileceğiniz iş akışları ile sağlanır.

churro101-korean-snack-bar-bugis  I went to Bugis but I didn't find it there.  I  was able to try their churros finally when I went around 313@Somerset. They are located in the basement food court.

İyi bir iş yeri kurabilirsiniz, en güzel tatlıyı yapabilirsiniz fakat kapınız çalınıp sizden franchise istendiğinde aynı standartta sahip yüzlerce yeni şube açamazsanız iş fikriniz iyi bir iş modeline dönüşmez.

Hiç bir yatırımcı şubeleşmeyi sağlamayan iş modeline para yatırmaz. Sürdürebilir, hızla büyültülebilir iş modelleri yaratmanız lazım. Toptan satış yanında marketlere, pastanelere satabilirsiniz. Tulumbayı ilk başta ürettirebilirsiniz, dondurmayı da iyi bir üreticiden alabilirsiniz. İşler iyi gidince üretim işine girersiniz.

Image result for churros ice cream

Bu tatlı dükkanlarını farklı büyüklüklerde planlayın. Küçük bir kiosk olabileceği gibi kahve servisi yapılacak büyükçe yerlerde açabilirsiniz. Tatlı bir iş değil mi?

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s