BAHÇELERİ, BALKONLARI VERİMLİ TARLALAR YAPALIM #75

Doğaya, sağlıklı yaşama, sağlıklı organik beslenmeye duyulan özlemin yanında tarıma ayrılan topraklarımızın hızla yapılaşmaya dönüşmesi sonucunda gıda sektörü hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. İnsanlar her türlü masraflarını kesebilir fakat yemek yemek zorundalar.

#design3000 Drei Module für einen Minigarten mit neun Pflanzen. #verticalgarden

Şehirlerde yaşam alanları zaten küçükken ve bahçeli evler çok az iken balkonları ve ufak bahçeleri taze meyve ve sebze için kullanmanın yolları iyi bir iş fikri olur.

Related image

Dünyada dikine tarım hızla büyüyor. Bu tarım metodunu Türkiye’de para kazanacağınız bir iş modeline dönüştürebilirsiniz.

68 Likes, 8 Comments - VertiFarms (@vertifarms) on Instagram: “Check out @smartfarms ! Their indoor farm is almost ready to grow! #growyourown #aeroponics…”

PVC borularda yuvarlak delikler açarak ve her deliğe sebze meyve dikerek yukarıya doğru büyüyen bir tarla yaratarak insanların balkon ve bahçelerini tarlalar haline getirmelerine imkan sağlayabilirsiniz.

70 Brilliant Ideas to Make Vertical Garden with Pipes

Sebze ve meyvelerin bu kadar pahalı hale geldiği günümüzde inanın iyi bir iş modeli yarattığınızda ülkenin her yerine bu tarlaları kurup, satabilirsiniz. Şehirlerde çiçek satan bahçeli iş yerleri sizin satış noktalarınız olabilir. Restoranları es geçmeyin, onlar kullanacakları sebze meyveye az para vermeye sıcak bakacaklardır.

Related image

İşinizi sağlam temellere oturttuktan sonra şehir merkezlerine yakın bahçeleri kiralayıp daha büyük üretim tesisleri kurup doğal ve taze ürünlerinizi yetiştirip kuracağınız dağıtım ağı ile satabilirsiniz.

Related image

Unutmayın tüketicinin ihtiyacını anlayan ve onu gideren her zaman kazanacaktır.

 

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. Evliyim ve emekliyim. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s