ÇİKOLATA ARASI DONDURMA İLE FARK YARATIN #74

Başarılı ürünler bulmak için çoğu zaman iki ürünü bir araya getirmeniz gerekir. Sevilen iki ürün ile başarılı farklı bir ürün yaratmış olursunuz.

Örneğin sevilen iki çikolata arasında nefis bir dondurma bize dört mevsim satılabilir yeni bir ürün verir. İyi bir iş fikri başlangıç için yeterlidir. Daha sonra ise gerekli olan iyi bir iş modeli yaratmamızdır. Önce üçgen ile yuvarlak çikolata formu arasında karar vermeliyiz. Bence üçgen yeme kolaylığı ile bir adım öne çıkıyor. Sonra üçgen çikolatayı alabileceğimiz bir üretici bulacağız, bu kolay. Bir sonra ki işimiz dondurma üreticimizi bulmak.

Bir sonra karar vermemiz gereken hedef satış kanallarımız. Perakende satış noktaları bulabiliriz, ambalajlama yaparak toptancılar yolu ile veya kendi ekibimizi kurarak perakende noktalara satış yapabiliriz.

Saha müşteri araştırması ile bunlara ve ürünümüzün gramajı, dondurma çeşitlerimize karar vereceğiz. Çok fazla çeşide girmeden kafaları karıştırmayalım. Marka yaratma, ambalaj tasarımı, görseler gibi hizmetleri reklam ajansımıza yaptıracağız. Satın alacağımız çikolata ve dondurmayı kullanarak ürünümüzü üretmek için bir üretici bulmalıyız. Bulamazsak kendi üretim tesisimizi kurabiliriz. Nefis iki kat çikolata arası leziz dondurma her zaman satar.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: