IŞIĞI YANSITAN TUĞLA KARANLIKLARI AYDINLATACAK #69

Yeteri kadar güneş görmeyen evlerin olduğu sokaklarda oturuyorsanız bu sizin için bir sorundur. Gündüzleri, gün ağarırken veya akşam üzerleri bu karanlık sokakları lamba gibi doğal olmayan, pahalı yollar hariç aydınlatmanın bir yolu var mı? Daha parlak, daha canlı sokaklar yaratmanın bir yolu.

Arjantin’de güneş ışığını yansıtan tuğlalar üzerinde yıllardır çalışılıyor. Güneşi yansıtan tuğlalar gibi son kullanıcıya fayda sağlayacak ürünler çok başarılı bir iş fikri olabilir. Bunun gibi iş fikirlerini para kazanabileceğiniz hale getirdiğiniz de ise bu başarılı iş fikirleri başarılı iş modellerine dönüşür.

bricks-reflect-sunlight ile ilgili görsel sonucu

Krom ile Nikel kaplanmış tuğla fikri iyi bir fikri. Dayanıklı, kötü hava koşullarından etkilenmeyen, kimyasallara karşı dayanıklı bir kaplama. Ayna gibi yansıtıcı fakat onun gibi kırılgan değil. Ayrıca tuğlaya iyi bir yapışma sağlar.

bricks-reflect-sunlight ile ilgili görsel sonucu

Bunun gibi yaratıcı ürünler reklamcılıkta da faydalı olur. Cephede ki bir billboard’un çevresini ışığı yansıtıcı tuğla ile kaplamak. Bu ilgi çekici olabilir. İlgi çekmek, kazanç getirir.

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. Evliyim ve emekliyim. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s