FİBERCEMENT LEVHA PAZARINDA YENİLİKÇİ ÜRÜN KAZANDIRIR #66

İnşaat sektöründe dış cephe kaplama her zaman hareketli ve büyük bir pazardır. Fibercement levhalar bu pazarda önemli bir yer kaplarlar. Büyük 5-6 firmanın hakim olduğu bu pazarda zaman zaman ithal mallar Türkiye’ye getirilir ve iyide satar.

Fibercement genellikle standart olarak boyasız satılır. Uygulamadan sonra boyanır. Müşterilere fayda sağlama esasına göre düşündüğümüzde üzeri kaplamalı levhalar ise zamandan ve işçilik masraflarından tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca örneğin mermer kaplamadan çok daha uygun fiyatlıdır. Benim bulduğum bu firma gibi firmaları yurt dışında ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz. Ufak bir araştırma derken ben her gün 1-2 saat arası yurt dışı gazete, dergi, her sektörden internet siteleri ve yayınlarını düzenli olarak araştırıyorum. Gerçekten yenilikçi bu gibi fibercement levhalar pazarı olan ürünlerdir. Kaplamalı bu çeşit levhaları ithal ederseniz Türkiye’nin önde gelen üreticilerinin yıkıcı rekabetinden kaçarsınız ve onlara doğrudan rakip olmamış olursunuz, farklı olmak iyidir. Özellikle iyi bir satış ekibi ile pazara sağlam bir giriş yapıp zaman içinde pazarlama faaliyetleri ile pazarda kalıcı yer edinebilirsiniz.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: