MUMDAN SÜRPRİZ YUMURTALAR ÖZEL GÜNLERİ NEŞELENDİRİR #61

Doğum günleri, sevgililer günü, tanışma günleri, evlilik yıldönümleri hem güzel hem de hediye bulmamız gereken özel günlerdir. Bu özel günlerde sevdiklerimizi neşelendirecek bir hediye fikri bize para kazandıracak bir iş fikrine dönüşebilir.

Mum kolayca üretilebilen, fazla bir yatırıma gerek duymayacağımız bir üründür. Mumdan yapılacak bir sürpriz yumurtayı kolayca yaptırabiliriz. İçine örneğimizde ki gibi koyabileceğimiz bir dinazor oyuncağını yurt içi veya Çin’den kolayca alabiliriz. İşimizin başında evimizde bile yapmaya başlayabileceğimiz bu işi ileride atölyeye veya üretim tesisine taşıyabiliriz. Bu iş fikri el emeğine dayalı bir iş. Görsellik önemli ve tabi çok göz alıcı bir web sitesi gerekli.

Markamızı ve ambalajımızı en baştan bulup tasarlayacağız. Kendimize uygun fiyatlı, güvenilir bir kargo şirketi bulacağız. Facebook ve Google aramalara reklam verip internette hediye arayanların gözüne çarpmamız gerekli. Özellikle çocuklar ve ergenler bizim doğal müşterimiz olacaktır. Öncelikle onları hedefleyeceğiz. Web sitemizden istedikleri dinazoru seçebilecekler. Sevdiklerinin, arkadaşlarının kapılarına kargo ile gidecek bu dinazor mum fikrini siz geliştirebilirsiniz.

Az sermeyeli girişimcilerin başlangıç işi olabilecek bu gibi fikirleri bulmak için tüketicilerin ihtiyaçlarını bulmamız lazım. Onların ihtiyaçlarını karşıladığımızda onlar bize tekrar tekrar geleceklerdir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: