KATLANABİLİR BİSİKLET HİÇ BU KADAR HAVALI OLMADI #59

Hayatımda hiç bisikletim olmadı. Çocukken satın alacak paramız hiç olmadı. Çalışma hayatımda ise param vardı ama bu kez de çalışma hayatı bir engeldi. Hafta sonları ise bisikleti sokağa bırakıp gezmeye devam edemiyordum. Akşamları onu eve alamazdım, dışarıda da bırakmazdım.

Bisiklet harika bir ulaşım aracı. Şehir içinde ise çok kullanışlı değil benim için. Diğer insanların da bir kısmı için aynı sorunların olduğundan eminim. Bisiklet ile bir yere gidip onu katlayıp yola devam etme şansı var, fakat birde çanta içine koyulabilse. Metroya binerken, arabanın bagajını kirletmeden taşınabilse, çanta içinde tertemiz evin içine alabilsek. Doğa gezileri yapsak ve yorulunca çantasına koyup yola bir taşıt aracı ile devam etsek.

Bu İngiliz firması bisikletlerini İngiltere’de 1975’den beri üretiyor. Rakipleri var tabi, böyle kaliteli, sorun çözen bir bisikleti Türkiye’de satın alacak bir müşteri pazarı kesinlikle var. Kaliteli mal kendi pazarını yaratır. Bu bisikletin Türkiye’de satışı var. Bu sadece bir fikir, böyle markaları sizde bulabilirsiniz. Bir ürün geliştirirken farklı ürünleri bir araya getirip düşünmeliyiz. Bisiklet+Katlanabiliyor+İçine konulabileceği çanta=Başarılı bir ürün. Bu bisiklet örnektir, bu düşünce zincirini başka ürünler için düşünün.

Bisikleti seviyorsanız bu firmanın rakiplerinin bayiliğini alarak görece kolay yolu seçebilirsiniz veya kendi markanız ile Çin’e ürettirerek pazardan pay alabilirsiniz. İşin özü müşterinin bir ihtiyacını giderecek ürünü bulmak. Ben satış hayatımda hep pahalı fakat kaliteli ürünler sattım. İnanın fiyat sorun değil, kalite işinizi çok kolaylaştırıyor. Bir düşünün.

tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: