FARKLI BİR PİZZA FİKRİ KAZANDIRIR #56

Pizza sektörü güçlü oyuncuların olduğu bir sektör oldu. Bunun nedeni pizzanın pidemize olan benzerliği ve tabi ki damak tadımıza uygunluğu. Bu sektörde yer almanızın bir yolu var mı? Farklılaşma yoluna gideren adınızdan bahsettirebilirseniz cevap EVET.

Farklılaşma olan bir ürünü farklı şekilde sunmak ve/veya farklı iş modeli ile olur. Sanırım sahibi şaşırtıcı olmayacak şekilde Türk. Biz Türkler gıda işinde yaratıcıyızdır, bizim sorunumuz kuralları, standartları sevmememiz. Bu dünya çapında marka oluşturmamıza engel oluyor. Bu fikri yapın veya görüşüp bayilik alın demiyorum. Bu firma bir örnektir. Her ürün farklılaştırılabilir. Restoran işinde dikkat çekmek, ilgi uyandırmak ve bunu sürekli yapabilmek önemli. Her işte olduğu gibi burada da herkesin yaptığını yaparsanız en fazla ayakta kalabilirsiniz. Büyümek, ülke çapında, dünya çapında olmak için farklı olmalısınız.

Herkesin yaptığını yaparak başarılı olma beklentisi her zamankinden zor artık, farklı şeyler yapmalıyız. İyi bir fikre tamamen odaklanmış, yazıya dökülmüş kuralların olduğu doğru sistemin parçası olan, hırslı ve tarafınızdan eğitilmiş bir ekip ile başaramayacağınız hiç bir iş yoktur.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: