FARKLI BİR PİZZA FİKRİ KAZANDIRIR #56

Pizza sektörü güçlü oyuncuların olduğu bir sektör oldu. Bunun nedeni pizzanın pidemize olan benzerliği ve tabi ki damak tadımıza uygunluğu. Bu sektörde yer almanızın bir yolu var mı? Farklılaşma yoluna gideren adınızdan bahsettirebilirseniz cevap EVET.

vulkan pizza ile ilgili görsel sonucu

Farklılaşma olan bir ürünü farklı şekilde sunmak ve/veya farklı iş modeli ile olur. http://www.gul-o-bla.se/vulkanpizza.html sitesine baktığınızda bu İsveç firmasının bunu başardığını görebilirsiniz. Ben düşünce tarzlarını beğendim.

vulkan pizza ile ilgili görsel sonucu

Sanırım sahibi şaşırtıcı olmayacak şekilde Türk. Biz Türkler gıda işinde yaratıcıyızdır, bizim sorunumuz kuralları, standartları sevmememiz. Bu dünya çapında marka oluşturmamıza engel oluyor. Bu fikri yapın veya görüşüp bayilik alın demiyorum. Bu firma bir örnektir. Her ürün farklılaştırılabilir.

İlgili resim

Restoran işinde dikkat çekmek, ilgi uyandırmak ve bunu sürekli yapabilmek önemli. Her işte olduğu gibi burada da herkesin yaptığını yaparsanız en fazla ayakta kalabilirsiniz. Büyümek, ülke çapında, dünya çapında olmak için farklı olmalısınız.

vulkan pizza ile ilgili görsel sonucu

Modern ekonomiler de 10 milyar değişik ürünün satışta bulunduğu tahmin ediliyor. Sadece Amerika’da ki Starbucks’da 87.000 değişik içecek seçeneğinin olduğu şirket tarafından ifade ediliyor.vulkan pizza ile ilgili görsel sonucu

Herkesin yaptığını yaparak başarılı olma beklentisi her zamankinden zor artık, farklı şeyler yapmalıyız.

vulkan pizza ile ilgili görsel sonucu

İyi bir fikre tamamen odaklanmış, yazıya dökülmüş kuralların olduğu doğru sistemin parçası olan, hırslı ve tarafınızdan eğitilmiş bir ekip ile başaramayacağınız hiç bir iş yoktur.

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s