MEYVE AĞAÇLARINDA DEVRE MÜLK SİSTEMİ #55

Meyve Ağaçlarında Devre Mülk Sistemi iş fikrim şehirli insanların hayatlarına renk getirecek, hafta sonlarını değerlendirebilecekleri, ailece güzel vakit geçirecekleri bir meyve bahçesi fikri.

Şehir hayatında bahçeli evde yaşayanlar sadece mutlu bir azınlıktır. Apartmanımızın bahçesinde çok güzel üç farklı meyve ağacı var ve yazları yetişen meyveleri toplamak ve yemek bana huzur ve mutluluk veriyor. Peki bu hobiyi bir iş fikrine nasıl çeviririz. Aslında çokta zor ve karmaşık değil. Önce meyve bahçesi veya farklı meyve ağaçlarının olduğu birden fazla bahçeyi satın alacağız veya uzun vadeli kiralayacağız. Yapacağımız her bir ağacı devre mülk sistemi ile insanlara 3-5 yıl gibi bir zaman için kiralamak.

Köylerde bahçemiz ile ilgilenecek köylü ailesi bulmakta zorlanmayız. Her ağacı kiralayan kişinin adını o ağaca bir tabela koyarak resmileştireceğiz. Ayrıca o kişiye güzel birde sertifika vereceğiz. O ağaç ve o ağaçtan yetişen meyveler onun. İnsanlar hafta sonları ağaçları ile ilgilenmek için aileleri ile çiftliğinize gelip meyve ağaçları ve bakımları hakkında sizden kursta alabilecekler. Harika günler geçirip meyvelerini elleri ile toplayacaklar. Uzak yerlerden gelip konaklamak isteyecek aileler için prefabrik ufak evler yapabilirsiniz. Konaklayan müşteriler daha fazla para kazandırırlar.

İsterlerse farklı meyve ağaçları kiralayıp meyveleri toplama işi için sizden hizmette satın alabilecekler. Siz onlar için meyveleri toplayıp, kasalara koyup ücreti karşılığı adreslerine göndereceksiniz. Onlarda yediklerini yerler kalanını akrabalarına, komşularına, iş arkadaşlarına ister hediye ederler ister satarlar. Tabi kahvaltı olmazsa olmaz. Köy evinizde misafirler uygun fiyata kahvaltı edebilecekler. Harika bir ortamı, köy hayatını yaşamak isteyenler sizin girişiminizi bekliyor.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: