PORTAKAL TATLI PATATES GELİŞMEYE AÇIK #53

Çocuklar ve onların sağlıklı gelişimleri her aile için önemlidir. Çocuklara sağlıklı fakat lezzetsiz şeyleri yedirmekte gerçekten güçtür. Zaten tüm sağlıklı şeyler tatsız, tuzsuz değil midir? Aslında hepsi değil.

Portakal Tatlı Patates özellikle Afrika’da bir çok çocuğun hayatını kurtaran mucize bir sebzedir. Patates bize okullarda beslenme değeri olmayan, yararsız bir sebze olarak tanıtıldı oysa Portakal Tatlı Patatesin faydaları saymakla bitmez. Gelişmekte olan ülkelerde, özellikle de çocuklarda A vitamini eksikliğini giderir. A vitamini bulaşıcı hastalıklara karşı direnci arttırır. Ayrıca, gebe kadınlar ve emziren anne ve çocuklarında ölüm oranını azaltır. Sindirim sorunlarını azaltır, liflidir, Kilo almaya yardımcı olur. İltihapları iyileştirmeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini korur, Portakallı Tatlı Patates beta-karoten bakımından zengindir. Beta-karoten önemli bir antioksidandır ve fosfor ile birlikte demir, C vitamini ve B vitamini kompleksi ve demir çok iyi bir bağışıklık güçlendirici olup vücudunuzu çeşitli hastalık durumlarından korur. Bronşiti iyileştirir. Ülser ile mücadelede etkilidir. Vücudun su dengesini korumada etkilidir ve şeker hastalığının kontrolünde etkilidir.

Bu mucize sebzeyi Türkiye’de bazı marketlerde görmeye başladık. Anadolu’da çiftçilerle anlaşıp üretimini yapabilirsiniz. Markanızı yaratıp meyve suyu firmasına fason üretim yaptırabilirsiniz.

Bebek maması pazarında yeni bir marka ile Portakal Tatlı Patates ile iyi bir yer edinebilirsiniz. Portakal tatlı patates kullanacağınız bir kumpir zinciri açabilirsiniz. Farklılık iyidir. Cips markası yaratabilirsiniz. Markanızı yarattıktan sonra fason üretim yaptırabilirsiniz. Kendi markanızı yaratıp bir dondurma firmasına fason üretim yaptırabilirsiniz. Bu tür bilinen sebzelerin farklı ve ek faydalı çeşitleri ile kuracağınız markanın başarı şansı yüksektir. Tek yapmanız gereken karar vermek ve başlamaktır.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: