DİŞÇİLİKTE YENİLİKÇİ İŞ FİKİRLERİNE YER VAR #52

Ağız ve diş sağlığında ki yenilikçi iş fikirleri fark yaratır. Bu alanda diş hekimi olmanıza gerek olmadan, iyi bir organizasyon kurduğunuzda tıkır tıkır işleyen, fark yaratan bir işe sahip olabilirsiniz. Bir diş hekimi ile ortaklık kurarak başlayabilirsiniz. Çok sayıda ilgilenecek diş hekimi bulabilirsiniz, her yıl çok sayıda diş hekimi mezun oluyor.

Bu iş fikrinde mobil diş kliniği size yüksek kiralardan kurtulmanın yolunu sunacak. Hastanın ayağına gitmek fark yaratacak. Tedavi olanağı sağlayan, hastanızın ayağına gidebileceğiniz tam teşekküllü minibüs, otobüs veya tırlar.

Özellikle ilçelerde size çok sayıda hasta sağlayacak. Bu araçları diş kliniğine çevirip diş hekimlerini istihdam edip bir ağız ve diş sağlığı zincir markası kurabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumları ile anlaşma yaparak sigortalıları çekebilirsiniz. Araçlarınızın dışında yazan ” SGK anlaşmamız vardır ” yazısı dikkat ve ilgi çeker.

Ağız ve diş sağlığı tedavileri yanında farklı bir marka ile ağız ve diş estetiği alanında marka yaratabilirsiniz. Pırıl pırıl, bembeyaz dişler, hemde ayağınıza gelen bir aracın içinde. Özellikle diş tedavisinden korkan çocuklar için eğlenceli bir deneyim yaratabilirsiniz. Onlar için özel bir gün ve rengarenk süslenmiş aracınız kapılarında. Tüm Anadolu sizin iş yeriniz olur. Bu kadar büyük bir coğrafyada müşterilere yetişmek için araçlarınızın sayısını arttırmanız ve ortağınız olacak diş hekimlerini bulmanız zor değil. Bu iş fikrinin organizasyonu sizin ana göreviniz olacak. Diş hekimi partnerleriniz de kendi patronları olacak.

Büyük fabrikaları bağlayabilir, işçilerinin iş kaybına neden olmadan oracıkta tedavilerini yapabilirsiniz. Çalışanlarının yarım günlerini yolda geçirmelerini onlarda istemez. Okullar da bir başka pazarınız olur. Ücretsiz diş taraması ve isteyenlere ücretli tedavi olanağı.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: