İNTERAKTİF MUTFAK VE BANYO EKİPMANLARI SATIŞ SHOWROOMU #51

Türkiye’de mutfak ve Banyonuz için ekipmanlar alacağınız zaman oldukça fazla sayıda satış noktası ve zinciri var. Girdiğinizde raflarda kutular içinde yada açık halde dururlar ve siz içlerinden size lazım olanı alırsınız.

Eve veya iş yerine geldiğinizde montaj sonrası ne çıkarsa bahtınıza durumu vardır. Şanslı iseniz kutunun üzerinde yazan özellikler doğrudur. Veya değildir.

IKEA Türkiye’ye geldikten sonra showroom olayını tamamen değiştirdi. Önce mobilyacılar burun kıvırdı, mobilyalarını beğenmedi, kimse almaz dedi ve tabi ki her zamanki gibi muhafazakar düşünce yenildi. IKEA tuttu. İnsanlar deneyerek ürün alma fikrini sevdi. Bunda alışverişe başlarken ve IKEA’dan çıkarken yenen güzel yemekler de etkili oldu.

Peki mutfak ve banyo ekipmanı satışı yapılan dükkanlarda farklılık yaratılabilir mi? Bunu https://www.pirch.com sitesinde ki firma çok güzel yapmış. Verdiği hizmeti farklılaştırmış. Öncelikle girişte müşterilerine yukarıda ki resimde ki kahve ve çay  bölümünü Starbucks detayında kurmuş. Mağazada satılan tüm ekipmanlar çalışır halde ve bu müşteriye deneme şansı veriyor. Satışları arttırmanın, hakkında ağızdan ağza reklamın etkili bir yolu.

Müşteri satın alacağı fırını deneyebiliyor. Profesyonel bir aşçı önünüzde tüm ekipmanları kullanıp yemek yapıyor ve size yemeniz için sunuyor. Tam bir eğlence. Süper bir alışveriş deneyimi. Artık herkesin yaptığından farklı şeyler yapmanın zamanı geldi. Her işte fark yaratan kazanıyor. Müşteriler eğlenceli bir alışveriş deneyimi istiyor. Farklılaşın, kazanın. Bu fikri tüm iş alanlarında kullanabilirsiniz. Müşteriye ürününü deneten kazanır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: