İNTERAKTİF MUTFAK VE BANYO EKİPMANLARI SATIŞ SHOWROOMU #51

Türkiye’de mutfak ve Banyonuz için ekipmanlar alacağınız zaman oldukça fazla sayıda satış noktası ve zinciri var. Girdiğinizde raflarda kutular içinde yada açık halde dururlar ve siz içlerinden size lazım olanı alırsınız.

Eve veya iş yerine geldiğinizde montaj sonrası ne çıkarsa bahtınıza durumu vardır. Şanslı iseniz kutunun üzerinde yazan özellikler doğrudur. Veya değildir.

IKEA Türkiye’ye geldikten sonra showroom olayını tamamen değiştirdi. Önce mobilyacılar burun kıvırdı, mobilyalarını beğenmedi, kimse almaz dedi ve tabi ki her zamanki gibi muhafazakar düşünce yenildi. IKEA tuttu. İnsanlar deneyerek ürün alma fikrini sevdi. Bunda alışverişe başlarken ve IKEA’dan çıkarken yenen güzel yemekler de etkili oldu.

Peki mutfak ve banyo ekipmanı satışı yapılan dükkanlarda farklılık yaratılabilir mi? Bunu https://www.pirch.com sitesinde ki firma çok güzel yapmış. Verdiği hizmeti farklılaştırmış. Öncelikle girişte müşterilerine yukarıda ki resimde ki kahve ve çay  bölümünü Starbucks detayında kurmuş. Mağazada satılan tüm ekipmanlar çalışır halde ve bu müşteriye deneme şansı veriyor. Satışları arttırmanın, hakkında ağızdan ağza reklamın etkili bir yolu.

Müşteri satın alacağı fırını deneyebiliyor. Profesyonel bir aşçı önünüzde tüm ekipmanları kullanıp yemek yapıyor ve size yemeniz için sunuyor. Tam bir eğlence. Süper bir alışveriş deneyimi. Artık herkesin yaptığından farklı şeyler yapmanın zamanı geldi. Her işte fark yaratan kazanıyor. Müşteriler eğlenceli bir alışveriş deneyimi istiyor. Farklılaşın, kazanın. Bu fikri tüm iş alanlarında kullanabilirsiniz. Müşteriye ürününü deneten kazanır.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: