SIKICI FOTOKOPİ MAKİNELERİNİ PARAYA ÇEVİRMEK #49

Büyük fotokopi makineleri dev gibi cüsseleri ile ofislerde yer kaplarlar. Onlara ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda kullanır ve geçer gideriz. Fotokopi makineleri ve daha başka ofis malzemelerini eğlenceli veya reklam amaçlı kullanmak mümkün mü?

Yapacağınız iş herkes tarafından yapılıyorsa kar etmeniz zordur. Böyle işlerde rakipleriniz çabucak olacaktır ve malınızı satmak için yapmanız gereken fiyat indirimidir. Bu kısır döngüyü yaşamamanız için farklı ve tüketiciye fayda sağlayan ürün veya hizmet bulmanız gerekiyor.

Devasa fotokopi makinelerinin boş boş duran yüzeylerini şirketin reklamı ile kaplamak bir iş fikridir. Müşterileriniz bu farklı fikri makinelerine uygulanmasını isteyecek firmalardır. Bu firma bu iş fikrini düşünmüş, olmaz diyenleri dinlememiş ve yapmış, hem de güzel yapmış. Farklı işler bulun yada işleri farklı yapmanın yolunu bulun. Herkesin yaptığını yaparak başarılı olmanız artık zor.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: