BEZELYEDEN ÜRETİLEN PROTEİN SÜTÜ BİR DEVRİM OLACAKTIR #47

Alışverişe gidip ailenize en iyi sütü almaya çalışırken zorlandığınız oluyor mu? Gün geçmiyor ki hayvansal proteinin en fazla bulunduğu süt ve süt ürünlerinin lehinde ve aleyhinde yazılar yayımlanmasın. Bu durum kafanızı karıştırıyor ve hayvansal süt ve süt ürünlerinin yerine başka süt arayışınız oluyor. Lüks ürünleri bulabileceğiniz marketlerde Soya Sütü, Badem Sütü, Pirinç Sütü, Fındık Sütü, Hindistan Cevizi Sütü raflarda mevcut. Fiyatları ise 15-20 TL/ litresi , yani orta gelir seviyesi kazancı olan bir ailenin alabileceği gibi değil.

Peki daha ucuz bitki bazlı süt ve yoğurt bulma şansınız olamaz mı? “Olmaz mı tabi ki var ” demek isterdim ama şimdilik yok. Sitemi takip eden bir girişimci bu iki siteyi inceleyip onların bezelyeden üretilen sütlerini Türkiye’ye getirirse bilmem. Başarılı bir ürün bulmanız için şart olan, ürünün tüketiciye faydalar sağlamasıdır. Bezelyeden üretilen sütün tüketiciye sağladığı faydalar inanılmaz.

Hayvansal süte göre aynı oranda protein (diğer bitkisel sütlerden ise 8 kat fazla protein).  % 100 hayvansal sütten arınmış, vegan, fındık, laktoz ve glütensiz, %50 daha fazla kalsiyum, % 50 fazla Demir, 32 mg Omega 3 ve daha fazla D vitamini. En önemli özelliklerinden biri ise %50 daha az şeker ve tatlandırıcılı olanları %0 şeker. Tabi ki 6 ile 9 kat az yağ. Bu kadar faydalı bir ürün çok çalışmanız şartı ile mutlaka başarılı olur.

Bu güzel ürünü önce ithal edip piyasasını görebilirsiniz. Satışlardan memnun kaldığınızda kendi markanız ile üretimini yaptırabilirsiniz. İşler çok iyi giderse kendi üretiminiz neden olmasın. Pazarınız tüm tüketiciler olmayacak tabi. Sağlığına önem veren, çocuğunu sağlıklı beslemeye gayret edenler sizin potansiyel müşterileriniz olacak. İyi bir pazarlama ve satış ekibi ile satılmayacak hiç bir ürün yoktur. Tüketiciye bu kadar avantaj sağlayan bu ürün ise rahat satar, başlayın göreceksiniz.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: