WI-FI TERMOMETRE İLE İŞ OLANAĞI YAKALAYIN #42

Çocuklarda yüksek ateş aileler için çok sıkıntı yaşatır. Ebeveyn olup da çocukları hastalanınca onların başında sabahlamayan yok gibidir. İyileştikten sonra ise bu sefer okul saatinde onları merak ederler.

Hasta çocuklara veya büyüklerin vücutlarına yapıştırılan ve ateşi ölçüp kaydeden bu aygıt wi-fi ile cep telefonuna bağlanıyor. Ateş tehlikeli sınıra yaklaşınca alarm verip uyarıyor.  Bulut üzerinden bağlandığı için 24 saat çocuğunuzu nerede olursanız olun takip edebiliyorsunuz. O yatakta iken siz işten takip edebiliyorsunuz. Bakıcı bile olsa ne olur ne olmaz değil mi!

Bir başka kullanım alanı ise, hamile kalmak isteyen kadınların vücut ısılarının takibi. Bu termometre vücut ısısını hem ölçüyor hem de kaydediyor. Bu veriler ile kadınlar yumurtlama zamanlarını takip eder hamile kalmak için en iyi zamanı bulabilirler. Bu termometre ve benzeri ürünler, iyi pazarlandığında hastanelere satışı da yapılabilir. Hasta bakıcıların, hemşirelerin sürekli derece alması gerekmez. Gün boyu hastaların ateşi kontrol altında olur.

Bu termometre gibi ürünleri yabancı yayınları takip ederek bulabilir ve size para kazandıracak bir iş modeline dönüştürebilirsiniz. Bulacağınız ürünler yenilikçi, kullanıcıya fayda sağlayıcı olmalı. Web sitesi ile artık satış eskisinden kolay ve masrafsız.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: