24 SAAT ÇALIŞAN TOST-PİZZA OTOMATI GÜZEL BİR İŞ FIRSATI OLUR #41

Türkiye’nin bir çok şehrinde yaşam artık çok hızlı ve 24 saat yaşanır oldu. Karnınızı doyuracağınız yerler ateş pahası. İşin kötüsü ise, gelirleriniz günden güne eriyor. Az bir paraya açlığınız bastırmanız gün geçtikçe zorlaşıyor. Ulaşıma harcadığınız zaman gittikçe uzuyor ve durup yemek yiyeceğiniz zaman kısalıyor. Bu başarılı bir iş modeli doğurur mu? EVETTTTT.

Sabah koşuşturmasında sıcacık bir tost veya akşam eve dönerken az paraya bir dilim pizza kulağınıza nasıl geliyor. Benim için iyi bir iş planı ile başarının adım sesleri gibi geliyor.

24 saat açık sıcak yiyecek için tost ve pizza çok iyi bir seçim olur. Sabahtan öğlene tost, öğleden sabaha kadar pizza çok müşteri çeker. Gıda işin en zor yanı yüksek kiralar ve yüksek maaşlı, kaprisli çalışanlardır. Bir aşçıyı yönetebilmek için en az onun kadar bilgili olmanız gerekir. Çalışanlar hastalanır, makineler çok seyrek bozulur ve hemen tamir edilebilir. Bu makineleri nerelere koyabiliriz? 60 sn’de tost ve 150 sn’de pizza, iyi bir iş modeli ve tedarik zinciri ile başarılı olur.

Koyabileceğiniz yerler; benzin istasyonu, okulların, dersanelerin karşısındaki bakkallar, ATM makinelerinin yanında boş makine yerleri, yoğun iş merkezlerinde ki bakkal ve marketler, okul kantinleri, askeri tesislerin kantinleri, belediyeden izin alacağınız işlek yerler … Makine tedariki için araştıracağınız yer Çin. Örneğin yukarıda ki makine ile aşağıda ki Çin malı makine aynı firmada yapılmış.

Araştırın ve daha çok makine üreticisi bulursunuz. Tost ve pizza en kolayı, üretim tesisi kurmadan fason yaptırtabilir siniz. Başarı sizi bekliyor, gerekli olan şey bir iş fikri bulmanız ve ondan para kazandıracak bir iş modeli yaratmanız. Yapabilirsiniz, yapanlar sizden daha akıllı değil.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: