TIRAŞ BIÇAĞI SEKTÖRÜNDE BÜYÜK YENİLİK #40

Tıraş tüm erkekler için güne başlangıçta günün ilk aktivitesidir, çoğu bayan ve erkek için banyoda vücut bakımı için bir zorunluluktur. Acı verici, pahalı ve zaman harcayıcıdır. Alışverişlerimizde faturanın önemli bir kalemi tıraş bıçağıdır. Reklamlarda “3 haftaya kadar kullanırsınız” söylemi çoğu kişi için hayaldir, ince kıl yapısı olanlar için en iyi tahmini süredir.  O kadar kullanırsanız canınız çok yanar. Yıllık tıraş bıçağı ciddi masraf kalemidir.

 

Ülkemizde bir marka lider iken bir çok rakibi var. Zincir marketler, zincir kişisel bakım marketleri kendi markalarını ithal edip satıyorlar. Tek markanın lider olduğu bu çok çok karlı sektörde, yeni bir oyuncunun kuralları yeniden belirlediğini düşünün. Olabilir mi? Sanırım olacak. Önce http://www.skarptechnologies.com sitesine bir bakın.

SKARP tıraş makinesindeki lazer, tıraş bıçaklarının neden olduğu daha fazla cilt tahrişi, kesik veya başka sıkıntı yaratmamaktadır. Deri boyunca kolayca kayar, hareket ettikçe kılları yok eder. Hem yüzde hem bacaklarda harika bir sonuç veren bu alet size para kazandırabilir. Yıllarca kullanacağınız, kartuş satın almayacağınız bu tıraş bıçağı iyi satar. Erkek veya kadın her tüketicinin iki tane alacağını düşünün, pazar müthiş büyük.

Tüketiciye tasarruf sağlayacak bu ürün için üretici firma ile yazışın ve satışa çıkacağı zaman ( henüz kesin tarih yok ) Türkiye bayiliğini alın ve kısa zamanda çok çok büyük pazara hitap edecek bu ürüne dört elle sarılıp dağıtımını yapmaya başlayın. Bu tür firmalar ile yazışıp kendinizi tanınır yapmanız önemli, bu tıraş bıçağı olur olmaz önemli değil. Olmazsa unutun gitsin, ya olursa?

Bu ve bunun gibi ürünleri ararsanız bulursunuz, ben epey fazlasını buldum. Bu ürün bir hayal olabilir. peki ya gerçekleşirse. Her parlak fikir için önce hayal denir. Bu ürün 300 USD civarı fiyat ile 5 yıl içinde piyasaya çıkacak. Bu tür firmalara yakın olun, izleyin. Tüketiciye fayda sağlayacak, para tasarrufu yapmalarına katkı sağlayacak her ürün iyi satar. İyi araştırın; özellikle yabancı gazeteleri, dergiler, yayınları her gün okuyun. Para kazanmak çok zor değil. Unutmayın iyi iş fikri, iyi iş modeli ile beraber başarı şansınız yüksek olur.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: