AİLE BİSİKLETİ PAZARINI TİCARİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRÜN #39

Bisiklet illaki iki tekerlekli mi olmalı? Mutlaka iki kişinin arkalı önlü bindiği bisikletler görmüşsünüzdür. Peki üç veya dört tekerlekli bisikletleri bir iş modeline döndürebilir miyiz? Evet, döndürebiliriz.

Çoklu tekerlekli aile bisikletleri iyi bir iş fikridir. Peki bu fikirden para kazanacak bir iş modelini nasıl kurabiliriz.

İyi bir iş fikri insanlara, ondan yararlananlara fayda sağlamalı. Hedef kitlemizi seçerek başlayalım:Benim gibi iki tekerlekli araçlardan haz etmeyenler, kibarca çekinenler diyelim.

İki veya dört kişilik aileler, arkadaşlar.

Farklı olmak isteyenler. Ticari amaçlı, malzeme taşımada kullanacaklar.

Yolcu taşımada kullanacaklar.

Eve teslim yemek işinde kullanacaklar.

Örneğin hedef kitlenizi tatil yörelerine genişletebilirsiniz. Dört kişilik bisiklet ile yerli ve yabancı turistleri gezdirebilirsiniz.

Kargo taşıma şirketlerine veya devlette önemli mevkilerde tanıdığınız varsa PTT’ye postacıların kullanmaları için satabilirsiniz. Yeni doğum yapmış anneleri mutlu edecek şekilde bir iş modeli kurabilirsiniz.

Ufak çocuklarıyla ve bebekleriyle onlarda rahatça gezebilmeli değil mi? Alışverişe gidebilmeli, arkadaşlarıyla araba kullanmak zorunda kalmadan buluşabilmeli. Bu iş fikrinden bir çok iş modeli yaratabilirsiniz. Sadece ithal ederek, bayilik alarak bayileriniz aracılığı ile satabilirsiniz. Bisiklet kiralayan dükkanlara satabilirsiniz. Zincir market zincirlerinde satabilirsiniz. İnternet üzerinden satabilirsiniz.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: