AKILLI EV SİSTEMLERİ TRENİ KALKTI, ONU KAÇIRMAYIN #38

Akıllı cihazların, akıllı ev aletlerinin yaygınlaştığı günümüzde akıllı ev sistemleri giderek yaygınlaşıyor. Bu sistemleri kurma iş fikri hem yenilikçi, hem uygun fiyatlı, hem basit kurulum üzerine olmalı. Sitede ki iki videoyu iyi izleyin. İş modelimiz evlerde ki tüm elektrikli aletlerin tam kontrolünü sağlamak üzerine. Bunu yaparken hiç bir şekilde duvar delme, elektrik tesisatı döşeme, elektrik hattı çekme gibi uygulamaların hiç birine ihtiyaç duymuyoruz.

90 dk’da WİFİ cihazımıza ek bir bulut server kullanan, internete bağlı bir merkezi ünite bağlıyoruz, cep telefonumuza uygulamayı indiriyoruz ve sadece tornavida kullanarak priz ile anahtarları değiştirerek, hatta bazılarını yapıştırarak evleri akıllı evlere çeviriyoruz.

Cep telefonunuzda ki uygulamayı kullanarak elektrikleri açabileceksiniz, elektrik seviyesini yükseltip düşürebileceksiniz. Eve yaklaştığınızda kombinizi yakabilecek, sıcaklığı ayarlayabileceksiniz, fırına sabah çıkarken koyduğunuz yemeği pişirebileceksiniz.

Eve geldiğinizde çayınız, kahveniz demlenmiş sizi bekliyor olacak. Sadece bu uygulama ile cebinizden panjurları açıp, kapatabileceksiniz. Tüm bunları yapmak, yapabilmek herkesi etkiler. Ahbaplarına, arkadaşlarına, dostlarına hava atmayı, farklı olmayı kim istemez. İnsanların kibrini kullanmayı öğrendiğinizde, en iyi satıcılar arasına girdiniz demektir.

Bu iş fikri hızlı bir şekilde uygulanabilir. Bu firmadan veya bu kadar iyi olmasa da yakın kalitede bir firmadan Türkiye bayiliğini alabilirsiniz. Siz heyecan duyarsanız bu firmalar sizin heyecanınızı hissedip size olumlu bakarlar. Gerekirse firmayı ülkesinde ziyaret edin. Yatırım gücünüz yüksekse bu sistemi, kendi markanızı kendiniz yaratabilirsiniz. İyi bir uygulamacı ve servis ağı kurmanız şart. Bu çok zor değil, yeni ürün arayan, para kazanmak isteyen pek çok kişi var.

İyi bir web sitesi üzerinden satışa hemen başlayabilirsiniz. Ana cadde üzerinde showroom iyi olur. Güçlü bir bayi ağı kurarak geleceği parlak bu sektörde yerinizi alabilirsiniz. Evleri, akıllı evlere çevirme yanında, yeni konut projeleri hedef müşteri kitleniz içinde olacaktır. Unutmayın böyle akıllı bir evi satması daha kolaydır. Bu iş fikri umarım sizi de beni heyecanlandırdığı kadar heyecanlandıracaktır.

tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: