EVLERİNİ GÜZELLEŞTİRMEYİ KİM İSTEMEZ #35

Hayatımızın önemli bir kısmı evlerimizde geçiyor. Özellikle düşük m2 li evlerin sayısı artıyor. IKEA ilk kez Türkiye’ye girdiğinde yerli mobilyacılar onun ile alay ettiler, kimse oradan alışveriş yapmaz dediler. Ne komik değil mi? Tüketici adına karar vermek yerine, onlara ihtiyaçlarını sormalısınız.

Eskiden evlerimizde olan nostaljik bir elbise kurutma askısına benziyor. İngiliz firma bu askıyı hatırlamış. İnsanlar işlerini kolaylaştıracak ürünlere bayılır. Hele evlerini güzelleştirecek, misafirlerinin ilgisini çekecekse.

Her evde kurutma makinesi yok, olup da yazları kullanmayanlarımız var (Bizim ev gibi), bebek sahipleri veya evde evcil hayvan besleyenlerimiz. Bebekler ve evcil hayvanlar kuruyan çamaşırlarımız için tehlikedir. Bu askı bu soruna da çözüyor. Banyoda, balkonda, yatak odasında, koridorda kullanabilir. Dışarıdan gelince kazaklarımızı, montlarımızı asıp havalandırabiliriz.

İnovasyon için yeni bir ürün bulmamıza gerek yok. Bu tür ürünler geliştirebilirsiniz. Başarılı bir marka ve çok kullanışlı, çekici bir internet sitesi ile dünyaya satış yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan iyi bir araştırmacı olmak ve iyi bir iş modelidir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: