ELEKTRİKLİ ARAÇLAR GELECEĞİN TAŞITI #34

Elektrikli araçlar gittikçe ön plana çıkıyorlar. Volvo gibi firmalar, yakın gelecekte sadece elektrikli araçlar üreteceklerini açıkladılar. Elektrikli araçlar hem yakıt maliyetlerini düşürüyor hem de çevreye zarar vermiyor. İleride elektrikli kamyon ve tır fikrimi de paylaşacağım ( Bu Çinli firmaya Warren Buffet bile yatırım yapmış ).

Bu iş fikrim önce elektrikli bisiklet bayiliği almak üzerine ve daha sonra daha fazlasını. Bu şirketin bisikletlerini görüp almak istemeyecek çok az kişi vardır. İşin güzel yanı herkese satmak zorunda değilsiniz. Sizin önce hedef kitleniz kargo şirketleri ve evlere yemek servis yapan fast food zincirleri ve restoranlar olsun. Bazıları benzine para vermemek fikrine sıcak bakacaktır. Fiyatı düşük olan modeli bu yerlere satın. Pahalı modellerini ise parası olup dikkat çekmek isteyenlere. Türkiye’de parası olup değişiklik isteyen müşteri adaylarınız o kadar fazla ki.

İşleriniz iyi gitmeye ve para kazanmaya başlayınca yatırımcı bulabilirsiniz. İşleyen bir işe para yatırmak isteyenler sayesinde bu şirketin elektrikli motosikletlerini de getirebilirsiniz. Satış ve servis bayiliğinizi isteyenler bir anda artacaktır. Sıra geldi elektrikli arabalara. Bu şirkette o da var.

Siz böyle araçlara sahip olmak istemez misiniz. Kim istemez? Araç kiralama şirketleri bu araçları kiralamayı düşünecektir. Müşteri kitleniz artıyor.

Sosyal medyayı etkili kullanıp Fun Club kurulmasına katkı sağlayın ve ateş bir kez yandı mı, onu hata yapmazsanız kimse söndüremez. Bu şirket ve bu araçlar sadece örnek, bu düşünce tarzı ile başka ürünlerde de başarıyı yakalayabilirsiniz. Büyük düşünüp küçük başlamak iyi bir iş fikrini, doğru bir iş modeli ile tamda hayal ettiğiniz yerlere getirir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: