ESTONYA ŞİRKETİ KURUP AVRUPALI OLUN, TİCARET YAPIN #32

Estonya Avrupa’da en az vergi oranları olan ülke. Avrupa topluluğu üyesi. Son yıllarda özellikle İngiliz firmaları için e-vatandaşlık vermeye başladı. Estonya elektronik oturum hakkı veren ilk ülke. 143 ülkeden, 24.804 başvuru var ve 3995 şirket kurulmuş.

Estonya’dan e-vatandaşlık almanız sizi fiziki olarak onların vatandaşı yapmıyor fakat bir Avrupa ülkesi vatandaşı gibi ticaret yapabilen firma kurmanızı sağlıyor. Avrupa topluluğu bankacılık sistemine giriş anahtarınız oluyor. https://e-estonia.com ve http://estonya.org/ sitelerinden online başvuru yapabilirsiniz. Önce Digital ID card almanız lazım. Ücreti 100 Euro. Form doldurun, parayı yatırın, kartınız gelince, Estonya Ankara büyükelçiliğine gidip imza karşılığı ve parmak iziniz vererek kartınızı ve kart okuyucunuzu alın. Artık Estonya e-vatandaşısınız, tebrikler.

Şimdi artık Estonya’da ve Avrupa’da ticaret yapabilecek şirketinizi kurabilirsiniz. Bu konuda sitede size bu kuruluşu yapabilecek 7 firma ismi var. Ben birini inceledim. https://nordicconsult.ee/en sitesine girip şartları araştırabilirsiniz. Kayıt servis ücreti 50 Euro, State ücreti 190 Euro, Kanuni adres gösterme yıllık 250 Euro ve Bunlara %20 KDV ekleniyor. Bu şirketler size şirketinizi kurup, banka hesabı açıyor. Tüm bu işlemler online. Estonyalı bir ortağa gerek yok.

Estonya e-vatandaşısınız ve şirketiniz var. Estonya yani Avrupa topluluğu vatandaşı gibi internet sitesi kurup, @xxxx.ee uzantılı e-mail adresiniz ile bol kazançlar dilerim. Estonya’da gelir vergisi %20 ve gelirinizi şirket içinde tutarsanız bu oran %0. Vergileri bile online ödüyorsunuz. Bu işlemler size zor geliyorsa işte size 2. iş fikrim. Bu işlemlerde aracılık yapan bir iş kurun.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: