YENİ NESİL KONTEYNER AVM #31

Bu fikri hayata geçmek için minimum Bir Milyon TL sermayeniz olması lazım. Bu kadar nakit sermaye cebinizde ise işin boyutunu büyültmek için kredi alabilir veya ortak bulabilirsiniz. Küçük başlayıp büyüyeceğim derseniz Bir Milyon TL başlamak için size yetecektir. 3-4 konteyner ile bile başlayabilirsiniz.

Özellikle gelir seviyesi düşük yerlerde düşük gelirli insanların alışveriş yapacağı, bilindik markaların bulunduğu AVM’ler yok. Buralar bu kadar yatırımın yapılacağı karlı yerler olarak görünmüyor. İş fikrimiz için, otoyol kenarı, ana caddelerin kenarları uygun.

İlk yapacağınız kar ortaklığı ile bir arazi bulmanız, kiralayabilirsiniz. Sonra istediğiniz tarzda size konteyner üretecek bir firma bulun. İş modeli basit, konteyner AVM kurmak. Bu tarz alışveriş yeri zor rastlanır bir fikir ve basında çok ses getirecektir. Reklam kulaktan kulağa yayılacak ve kendi müşterisini kendi çekecektir. İngiltere’de iki konteyner AVM’leri var.

Gözünüzde canlandırın büyük bir arazi ve rengarenk konteynerler, cıvıl cıvıl kalabalık. AVM merkezinde oturma yerleri, masalar. Çevresinde fastfood konteynerleri , onların çevresinde giyim firmaları, bir market, kuaför. Eğer bazı yerleriniz boş kalırsa, Kısa Dönem Dükkan Kiralama #1 yani ilk iş fikrimden esinlenerek onları günlük, haftalık, aylık kiralayabilirsiniz. Aslında kısa dönem kiralamak daha karlıdır.

Markalara güzel bir sunum yaparsanız AVM projenize sıcak yaklaşırlar. Güzel bir çevre düzenlemesi ile çiçek gibi bir işiniz olur. Zaman içinde sayısını arttırabilir, Türk iş çevresinde saygın bir yer edinirsiniz.

Bir Milyon nakit koyarak, sermayesi olan kişileri bu işe çekin ve büyük başlayın, büyük düşünen kazanır.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: