SANDVİÇ PANELDE ÇIĞIR AÇIN #30

Sandviç panel inşaat sektörünün yıldızlarındandır. Yıllardır üretici firmaları zengin etmiştir. Klasik çatı örtülerine göre çok avantajları vardır. Montaj süresi çok kısa ve işçilik maliyetleri düşüktür. Yapılara yüklediği yük 8-9 kg civarı gibi çok düşüktür. Kiremit in 50 kg/m2 ağırlığı ile karşılaştırılınca fark daha iyi anlaşılır. Özellikle sanayi yapılarında çok yaygın kullanılır. İki saç/alüminyum arası izolasyon malzemesi içerir.

Sandviç panel hem duvar hem çatı yapımında kullanılır. Peki bu üründe bugüne kadar maliyeti düşürücü bir yenilik yapıldı mı? Evet yapıldı. Binanın içine denk gelen alt saç bu üründe yok. Yani sandviç panelin maliyeti ciddi oranda azalıyor ve m2 ağırlığı 4 kg azalıyor.

Bu firmanın yetkilileri ile yapı fuarında tanışmıştım. Ben o zaman satış müdürü olarak çalıştığım firmama ürünün numunesini gösterdim, ilgilenmediler. Daha sonra 3-4 müşterime gösterdim, bu ürünü üretin para kazanın diye, onlarda cesaret edemedi.

Ürünün fiyatının çok önemli olduğu bir zamanda bu ürünü üreten kazanır. Poliüretan köpük sayesinde saçı çok ince kullanabilirsiniz. Özellikle hayvan çiftliklerinde peynir ekmek gibi satarsınız. Fabrikalarda hiç sorunsuz kullanılacak bir ürün ve İtalya’da zaten üretilip satılıyor. Makine üreticisini de bulmuş ve görüşmüştüm. Satın alınabilir bir makine yatırım maliyeti var.

Satış ağı olan firmalar için satış sorunu olmaz. Bu sektörden değilseniz BİR satış elemanı ile kolayca başlarsınız, gerektikçe satış kadronuzu arttırırsınız. Web siteniz güzel ve detaylı olsun, Google, Facebook, Linkedin reklamları ile talebe yetişemez hale gelirsiniz. 30. iş fikrimin işinize yarayacağını umarım.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: