SANDVİÇ PANELDE ÇIĞIR AÇIN #30

Sandviç panel inşaat sektörünün yıldızlarındandır. Yıllardır üretici firmaları zengin etmiştir. Klasik çatı örtülerine göre çok avantajları vardır. Montaj süresi çok kısa ve işçilik maliyetleri düşüktür. Yapılara yüklediği yük 8-9 kg civarı gibi çok düşüktür. Kiremit in 50 kg/m2 ağırlığı ile karşılaştırılınca fark daha iyi anlaşılır. Özellikle sanayi yapılarında çok yaygın kullanılır. İki saç/alüminyum arası izolasyon malzemesi içerir.

Sandviç panel hem duvar hem çatı yapımında kullanılır. Peki bu üründe bugüne kadar maliyeti düşürücü bir yenilik yapıldı mı? Evet yapıldı. Binanın içine denk gelen alt saç bu üründe yok. Yani sandviç panelin maliyeti ciddi oranda azalıyor ve m2 ağırlığı 4 kg azalıyor.

Bu firmanın yetkilileri ile yapı fuarında tanışmıştım. Ben o zaman satış müdürü olarak çalıştığım firmama ürünün numunesini gösterdim, ilgilenmediler. Daha sonra 3-4 müşterime gösterdim, bu ürünü üretin para kazanın diye, onlarda cesaret edemedi.

Ürünün fiyatının çok önemli olduğu bir zamanda bu ürünü üreten kazanır. Poliüretan köpük sayesinde saçı çok ince kullanabilirsiniz. Özellikle hayvan çiftliklerinde peynir ekmek gibi satarsınız. Fabrikalarda hiç sorunsuz kullanılacak bir ürün ve İtalya’da zaten üretilip satılıyor. Makine üreticisini de bulmuş ve görüşmüştüm. Satın alınabilir bir makine yatırım maliyeti var.

Satış ağı olan firmalar için satış sorunu olmaz. Bu sektörden değilseniz BİR satış elemanı ile kolayca başlarsınız, gerektikçe satış kadronuzu arttırırsınız. Web siteniz güzel ve detaylı olsun, Google, Facebook, Linkedin reklamları ile talebe yetişemez hale gelirsiniz. 30. iş fikrimin işinize yarayacağını umarım.

tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: