KURUYEMİŞ SEKTÖRÜNDE UÇMAYA HAZIR OLUN #29

Kuruyemiş sektörü büyük bir sektördür ve güçlü firmalar var. Onlarla rekabet edecek bir marka yaratmanız çok masraflı ve riskli. Peki onlardan ayrışmanın yolu var mı? Bir niş bulabilirmisiniz? Cevap EVET.

alrifai ile ilgili görsel sonucu

Bizim yıllık kişi başına kuruyemiş tüketimimiz yılda 4 kg. Lübnanın yıllık kişi başı kuruyemiş tüketimi ise 12 kg. Yani Lübnan kuruyemişte bizi 3 kat katlarken efsane markalar yaratmış. ALRIFAI bu markaların en başında geliyor.

Ä°lgili resim

Ben bu kuruyemişi 2 kez, müşterilerim sayesinde yedim. Eğer bu kuruyemiş ise biz bugüne kadar ne yemişiz. Bu işleme şekli ile kuruyemiş bambaşka bir şeye dönüşüyor. http://www.alrifai.com  sitesine girip bu firmayı araştırabilirsiniz. Tatlı çeşitleri, meyva kuruları, kahvesi de yabana atılmaz.

İlgili resim

Bu iş fikrinden nasıl para kazanacağınız bir iş modeli çıkarabilirsiniz? Öncelikle Lübnan’a gidin ve onlarla görüşün, perakende noktalarını inceleyin. Onlarla veya rakiplerinden biri ile mal alımı konusunda iyi bir anlaşma yapın. Şimdi elinizde ürün var.

İlgili resim

Arap turist sayımızı düşününce onlara ulaşacağınız bir iş modeli kurmalısınız. Alışveriş yerlerinde stantlar bir seçenek, Taksim gibi merkezi yerlerde arap turistlere yakın olan, ürününüzü satacak yerler bir seçenek, otellerde sattırmak iyi bir seçenek. Hemen tezgah üstü stant yaptırın. Süper bir web sitesi, reklamlar konusunda bir ajans bulun.

alrifai ile ilgili görsel sonucu

Türk piyasası için benzin istasyonları, barlar düşünülebilir. Fuarlara katılın ve Türkiye çapında bayiler bulun. Bu ürün bir örnektir ve illaki bu ürünü getirmeniz gerekmez. Türkiye’ye uygun bir çok uluslararası marka sizin gibi girişimcileri bekliyor. Başlayın, sonuç gelecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s