EV RESTORANI TAM SİZLİK #27

Hepimizin hayali bir restoran açmaktır. Bazılarımız herkesin yaptığını yapar ve açtığı özgün olmayan restoranı başarılı olamaz.  http://nonnaleo.it sitesine girip bakarsanız, bu babaanne çok başarılı bir iş kurmuş. Babaannemiz 1919 doğumlu ve hayalini gerçekleştirmekten korkanlarımızı utandıracak kadar başarılı.

Evde restoran açmak için resmi izinleri almak pek zor değil. Sıcak bir ev ortamında yemek yemek istemeyecek fazla kişi yoktur zaten. Müşteri sıkıntısı yaşamazsanız. Tek yapacağınız bu babaanne gibi bir hikayenizin olması.

O çok büyük TV programlarına çıkmış. Gazete ve dergilerin konuğu olmuş. Sitesine girip yorumlara bakarsanız etnik ev restoranının önünün gerçekten çok açık olduğunu görürsünüz. Büyük düşünenleriniz içinde bu bir restoran zincir oluşturmaya müsait.

Çeşitli semtlerde böyle hevesli ev sahipleri bulun. İnternet sitesi kurun, mobil app ile her gün, farklı menüleri müşterilerinize sunun. Bu restoranlar önceden istekte bulunacak, kendi seçtikleri yemeklerin hazırlanmasını isteyecek gruplar içinde çok uygun. Bu grupların 2-3 gün önceden kendi menülerini seçmelerine izin verin. İnsanlar gün içi hangi semtte iseler oraya yakın ev restoranı için size ödeme yapıp, rezervasyon yapsınlar. Seyahat acentaları ile anlaşın, yerel restoranlar turistlerin ilgisini çeker. Siz komisyonunuzu alıp kalan parayı ev restoranı sahiplerine ödeyin. Evlere servis yapabilirsiniz, insanlar sipariş verip, belirlediğiniz saatte kendileri gelip teslim alabilirler.

İnovasyon illaki yeni bir şey bulmak değildir, bu fikir gibi bir hizmette kesinlikle fark yaratıcı bir inovasyondur.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: