YENİLİKÇİ BİR SIRT ÇANTASINI İLE PARA KAZANABİLİRSİNİZ #25

Bir sırt çantasına ihtiyacınız var ve alışverişe çıktınız. Bir iki marka hariç diğerleri hep bir birine benziyor. İhtiyacınız olan güvenli, güzel gözüken, sizi farklılaştıracak ve tabi ki size yakışan bir marka.

Tüm sırt çantalarının fermuarları, cepleri siz kullanırken dışarıda kalıyor, hırsızlara karşı korumasızdır. Neden farklı, değişik, güvenli bir sırt çantası yapmazlar, aslında yapmışlar https://www.riut.co.uk sitesine bir bakın. Bu sırt çantasını dizayn edenler kullanıcıları dinlemişler, onların neye ihtiyaçları olduğunu gayet başarılı bir şekilde anlamışlar. Bu çanta ile kullanıcı artık arkasından gizlice yaklaşıp onu soyacak hırsızlardan korkmak zorunda değil.

Sadece bir sırt çantası olarak düşünmeyin, bu tüketici dostu ürünü genelleyebilirsiniz. İyi bir tasarımcı bulup, tüketicinin ne istediğinden yola çıkarak tüm ürünlerde farklılaştırmaya gidebilirsiniz. Farklılaştırma sadece görüntüde olmaz, doğru olan kullanım şeklinde farklılaştırmadır. İnovasyon için illaki yeni bir şey icat etmeniz gerekmez, kullanımda yenilikte inovasyondur.

Herkesin yaptığını yaparak para kazanmanız zor. İyi para kazanacağınız ürünler, diğerlerinden tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı olanlardır. Tüketicinin ihtiyacına tam olarak cevap verecek ürünler yaratırsanız iş dünyasında kalıcı olursunuz. Tüketicinin ihtiyacını anlayın, bu ihtiyacı nasıl karşılayacağınızı bulun, iyi bir tasarımcı bulun, iyi bir reklamcınız olsun, heyecanlı satış kadrosu ve başarı mutlaka gelecektir.

tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: