İNŞAAT SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ÜRÜN PARA KAZANDIRIR #24

İnşaat sektörü 10 senemi içinde geçirdiğim harika bir sektör. Bu sektörde iş yapan uygulamacılar işlerini kolaylaştıracak yeniliklere, yeni ürünlere açlar. Herkesin yaptığını yaparak çok başarılı olmanız çok zor. Herkesin yapmadığı işleri kolaylaştırıcı, fark yaratan ürünler bulursanız kimse sizi tutamaz. Bir toptancı, bir perakendeci, bir son kullanıcı gibi düşünün. Oturmayın, devamlı dolaşın, insanlarla konuşun, onların neye ihtiyaçları olduğunu öğrenin ve onların sorunlarını çözecek bir ürün/hizmet üretin.

İnşaat sektöründeki uygulamacılar ve tüketiciler alçıpana vida atılmasının, örneğin TV ünitesi asılmasının zorluğunu bilir. Peki bu zorluğu çözmek size para kazandırmaz mı? 13 ve 72 yaşlarındaki kişilere kazandırmış. 

Dört uzunlukta olan Gripit ürünü max 142 kg ile 225 kg ağırlığı taşıyacak şekilde dizayn edilmiş. Alçıpan duvarlara ve tavanlara raf, kornej, petek, TV asabilmeyi sağlıyor. İKEA’dan mobilya alıp kendi kuranlar bu sistemin benzer vidalama sistemini hatırlayacaklardır.

Bu ürün size fikir versin. Eğer tüketicinin işini kolaylaştıracak, işini görecek ürün ve çözüm yaratırsanız başarılı olursunuz. Bu görünüşte basit gibi duran ürün bugün dünyada 5000’in üzerinde dükkanda, hırdavatçıda satılıyor. Dünya üzerinde ne kadar büyük yapı market varsa satılıyor. Yapacağınız işe yarar, insanların hayatını kolaylaştırıcı bir fikir bulmak, bir marka yaratmak, güzel bir ambalaj ve çok çalışmak.

Doğru bir iş modeli ve iş planı ile herkes başarabilir. İnanın çok zor bir olay değil, gözünüzde büyütmeyin. Doğru bir ekiple, çok çalışarak başaramayacağınız hiç bir şey yok.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: