OTOBÜS CAFE ÇOK İYİ BİR İŞ FİKRİ #23

Cafe açmak istiyorsunuz fakat iyi bir lokasyonda kiralar çok pahalı. Bu riski almaya cesaret edemiyorsunuz. Çözümler bitmez, otobüs cafe tam size göre bir seçenek olabilir.

Bu fikir bir gün cafe açmak isteyenler için olduğu kadar bir zincir oluşturup isim hakkından para kazanmak isteyenler içinde güzel bir seçenek. Menü hazırlamak size kalmış. Kahve ve çay seçenekleri yanında soğuk sandwich, kekler, sıcak dürümler, pastalar servis edebilirsiniz. Tamamen sizin seçiminiz.

Bu tür mekanlar mobil oldukları için pazarlara yakın yerlere, tatil yörelerine, öğrenci kampüslerine, benzin istasyonlarına, fast food dükkanı olmayan marketlerin otoparklarına gidebilirsiniz. Düşük bir kira ödeyerek buralarda çalışmak için izin alabilirsiniz. Düğünlerde, nişanlarda, sünnetlerde, özel günlerde, özel yemeklerde büyük bir iş potansiyeli var. Hareket halinde şehri gezerken yemek yemek ilgi ve talep çekebilir.

Otobüsün bagajına katlanır masa, sandalye ve şemsiyeler koyarak uygun hava koşullarında açık alana oturacak bir mekan kurabilirsiniz. İş planınızı isim hakkı satmak üzerine kurabilirsiniz. Unutmayın insanlar iş fikirlerine çekinerek yaklaşır fakat anahtar teslim, tüm izinleri alınmış bir otobüs cafe onlara çok cazip gelecektir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: